#2016-11-08 01:39:40 

BoguszBMW

Użytkownik

Posty: 158

Skąd: Warszawa

Wiek: 27

Witam serdecznie. Zakładam ten wątek, gdyż chciałbym zwrócić się do Was z prośbą, a mianowicie – muszę sporządzić pismo, które zainicjuje postępowanie sądowe. Sprawa dotyczy odszkodowania. Co powinien zawierać pozew, gdzie go skierować? Może jakieś wskazówki i porady? Proszę o odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
#2016-11-08 03:41:51 

Putler

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Moskwa

Wiek: 45

Witam. Na początku powiem, że napisanie pozwu sadowego nie wymaga jakiejs super specjalistycznej wiedzy prawniczej, w zasadzie może to napisac kazdy, warto jednak pamietac o kilku rzeczach, co powinien taki pozew zawierac itp... Na pewno musi być oznaczenie sądu, do którego pismo jest kierowane, imiona i nazwiska obu stron, imiona i nazwiska pełnomocników, wymienienie załączników i określenie żadania. Chyba niczego nie pominąłem.
#2016-11-08 05:07:45 

BoguszBMW

Użytkownik

Posty: 158

Skąd: Warszawa

Wiek: 27

Własnie... określenie żadania, z tym mam największy problem, ja to łądnie zgrabnie napisać... no i tak, zeby bylo ok
#2016-11-08 06:42:41 

Putler

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Moskwa

Wiek: 45

To tak naprawde żadna filozofia... po prostu musisz konkretnie sformułować żadanie i je uzasadnić w kilku zdaniach, nie za długi opis, ale też w miarę wyczerpujący powinien byc.
#2016-11-08 07:39:59 

Holmes

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Wrocław

Wiek: 37

Witam serdecznie. Jeśli chodzi o pozew, to oczywiście można zgłosić się z tym do skutecznego adwokata W Łodzi na przykład takich nie brakuje. Taki krok daje gwarancję, że pozew będzie sporządzony prawidłowo. Można też „wziąć sprawy w swoje ręce” i sporządzić pismo samemu. Po pierwsze, zanim rozpocznie się sporządzanie pozwu, należy zorientować się, czy musi być złożony na formularzu. Jeżeli dana sprawa dotyczy rozszczenia wartego mniej niż 10 000 zł, to pozew powinien być wniesiony na specjalnym formularzu. Dotyczy to również rozszczenia dotyczącego najmu lokalu bądź czynszu w spółdzielni mieszkaniowej. Taki formularz można otrzymać w sądzie lub pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Może on byc wypełniony ręcznie lub na komputerze. Co ważne – pamiętać należy o tym, aby przekreślić puste rubryki (takie, których nie zostają uzupełnione). Pozew należy wydrukować dwustronnie w formacie A4. Następnie w odpowiednich rubrykachnależy podać wartość sporu (cyframi oraz słownie). W kolejnych rubrykach trzeba wpisać sąd rejonowy dla sprawy oraz właściwy wydział. Aby sąd uznał pozew za kompletny i zgodny z wymogami określonymi w kodeksie postępowania cywilnego, każde pole formularza należy wypełnić. Jeżeli ktoś postanowi nie użyć formularza, tylko sporządzi pozew na kartce papieru, wtedy zostanie wezwany przez są w celu poprawienia wady formalnej i wniesienia go na formularzu. Jeżeli pismo nie zostanie wniesione na formularzu, sąd może zarządzić jego zwrot.
#2016-11-08 09:44:04 

BoguszBMW

Użytkownik

Posty: 158

Skąd: Warszawa

Wiek: 27

Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015